3 март 2017 година

Трети март 1878! Началото на Третата българска държава! Извоювана с кръвта на българските опълченци, руски, румънски и финландски воини! Осъществила заветите на Раковски , Апостола , Каравелов , Ботев! Да сведем глави пред подвига на героите, отдали живота си за свободата на Отечеството!

Учениците от СУ „Св.св.Кирил и Методий“-гр.Рудозем отбелязаха 139-та годишнина от Освобождението на България от турско робство с тържество в училището. На фона на националния флаг и химн, отдадоха почит на загиналите за Родината. Приветствено слово прочете Ели Сиракова от 11 „б“ клас. Енвер Байрактаров от 6 „б“ клас, Ренета Шанова  и Моника Божанова от 7 „а“ рецитираха вълнуващи стихове, посветени на празника. Учениците от 5 „а,б“ класове, под ръководството на г-жа Сашка Балевска, изпълниха възрожденски песни. Наши танцьори от Танцов клуб  „Рипни,Калинке!“ към Народно читалище „Развитие 2008“ изпълниха две български хора. Към тях се присъединиха учители и ученици от училището. Във фоайето на училището, ученици от 6 „а,б“ класове, под ръководството на преподавателите по история г-жа Йорданка Качакова, Ралица Узунова и Захра Керозова, подредиха тематична изложба.

Желаем на всички хубав Национален празник и приятни почивни дни!