Spelling Bee 2017 година

На 27.02.2017 г. в СУ „Св. Св. Кирил и Методий “ - гр.Рудозем се проведе училищният кръг от националното състезание по спелуване  на английски език- Spelling Bee. Целта му е да се повиши интереса на учениците към изучаването но английски език и да се подобрят знанията им чрез забавни и интерактивни дейности. Състезанието на местно ниво бе организирано и проведено от учителите по английски език. След дълга надпревара  между  състезатели бяха излъчени  следните победители:

I-во място – Никола Стоилов – Vб клас

II-ро място –Светлозар Пехливанов– VIа клас

Всeки един от тях ще има възможността да се състезава на регионалния етап от състезанието,който ще се проведе на 01.04.2017г. в гр.Пловдив. Националният Spelling Bee шампион ще бъде излъчен на 06.05.2017 г. в  гр.София.

Тази година състезанията се провеждат под наслов „BEE good to others“. Идеята е да се насърчат учениците да се замислят и да открият нуждаещи се от помощ, грижа или внимание, и да направят нещо хубаво за тях.