3 март 2024 година

Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ - гр. Рудозем отбеляза националния празник на Република България – 3 март. Преди 146 години на картата на Европа отново се появява свободна България. Като феникс от пепелищата на априлското въстание възкръсна българския дух, просиял в епичния подвиг на българските опълченци.

Възпитаниците на Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“, заедно със своите учители сведоха глави пред подвига на знайните и незнайни герои дали живота си за свободата на родината.

Особена тържественост на празника придаде стегнатият строй на XVI младежки гвардейски отряд към Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“. Отново проехтяха Вазовите стихове и безсмъртните слова на Ботев оживяха поднесени от малките патриоти от V„а“ и V„б“ клас. Водещи на празничната програма бяха Омар Делихусев и Александра Боюклиева.

Кулминацията на тържеството настъпи с прекрасното изпълнение на Симона Велева от IX„б“ клас. Красивата песен за смелата Райна Попгеоргиева отново развълнува всички присъстващи.