Ден без асансьори“ – 2023 година

На 26 април 2023 година, учениците от начален етап на Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“, град Рудозем се включиха в кампанията BG Бъди активен - Ден без асансьори.

В края на 2022-ра, Световната Здравна Организация публикува първия Глобален доклад за състоянието на физическата активност като обобщи данните от 194 държави. Докладът показва, че около 80% от тийновете и 27% от възрастните не се движат достатъчно. Според данните, 1,4 милиарда възрастни или 27,5% от възрастното население на света, не се движат достатъчно, а въпреки естествената си склонност към активен живот, децата са по-малко активни от очакваното, като момичетата са значително по-малко активни от момчетата, с над 10%.

Инициативата премина под ръководството на Григор Камбарев и Галина Узунова, с много забавление и смях, докато изпълняваха щафетни игри с атрактивно изкачване по стълби.