XVI ученически гвардейски отряд - Рудозем вече официално е част от голямото гвардейско семейство!

На тържествена церемония се връчи знамето на Шестнадесети ученически гвардейски отряд, организирана съвместно от Национална гвардейска част, Сдружение “Младежки гвардейски отряди”, Община Рудозем и СУ „Св. св. Кирил и Методий“ гр. Рудозем.

В отряда са включени 25 ученици от СУ „Св. св. Кирил и Методий“ гр. Рудозем.

Церемонията в гр. Рудозем се извърши под патронажа на Президента на Република България Румен Радев, с подкрепата на Министерството на отбраната и участието на Националната гвардейска част, Представителния ансамбъл на Въоръжените сили и Гвардейския представителен духов оркестър, както и трети ученически гвардейски отряд към ЕГ „Иван Вазов“ гр. Смолян.

Сред официалните лица, които присъстваха на събитието бяха началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, кметът на Община Рудозем д-р Румен Пехливанов, областният управител на Смолян Стефан Сабрутев, съветникът по сигурност и отбрана на Президента на Република България полковник Илия Милушев, председателят на сдружение „Младежки гвардейски отряди“ д-р Денислава Ангелова, командирът на 101 Алпийски полк подполковник Стефан Димов, зам. - началникът на щаба на 101 алпийски полк полковник майор Владимир Сариев, представители на институции и сдружения, както и представители на религиозните общности в региона - свещеноиконом Запрян Шиков, районният мюфтия на Смолян Неджми Дъбов, отец Димитър Куцев, имамът на гр. Рудозем Вахди Делихусев.