BULGARIAN NATIONAL ENGLISH SPELLING BEE  2023

Сузана  Сиракова   от 6 „а“ клас е училищният шампион в състезанието Spelling Bee 2023.

На 28.02.2023 година в Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“, град Рудозем   се проведе училищният кръг на тринадесетото издание на Националното състезание по правопис на английски език Spelling Bee. Училищният шампион – Сузана  Сиракова от 6 „а“ клас спечели в оспорваната надпревара, като спелува правилно думата „clutter“ и победи Яница  Трендафилова от 7 „в“ клас, която се класира на второ място. И двамата ученици ще продължат участието си в регионалния кръг на състезанието Spelling Bee, което ще се проведе на 25 март 2023 година. Най-добрите ученици ще участват в националния финал на 22 април в София, където ще се определи Spelling Bee шампионът на България.

Състезанието повишава интереса на учениците към изучаването на английски език и подобрява знанията им чрез забавни и интерактивни дейности.

Поздравления за всички усърдно трудещи се пчелички за нелекото предизвикателство, в което се включиха и отличните знания, които демонстрираха!