BULGARIAN NATIONAL ENGLISH SPELLING BEE  2024

Валери Рупецов  от 6 „а“ клас   е училищният шампион в състезанието Spelling Bee 2024.

На 28.02.24г. в Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“, гр. Рудозем   се проведе училищният кръг на четиринадесетото издание на Националното състезание по правопис на английски език Spelling Bee. Училищният шампион – Валери Рупецов   от 6 „а“ клас, спечели в оспорваната надпревара, като спелува правилно думата „pancake“ и победи  Станислава Янкова от 6 „а“ клас, която се класира на второ място. И двамата ученици ще продължат участието си в регионалните квалификации на състезанието Spelling Bee, които ще се проведат в периода 14-17 март 2024 г., а най-добрите ученици ще участват в регионалните състезания на 23 март 2024 г.

Състезанието повишава интереса на учениците към изучаването на английски език и подобрява знанията им чрез забавни и интерактивни дейности.

Поздравления за всички усърдно трудещи се пчелички за нелекото предизвикателство, в което се включиха и отличните знания, които демонстрираха!