„Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации“ – 2023 година

На 27.03.2023 година Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ – Рудозем беше домакин на общинско ученическо състезание „Защита при бедствия, пожари и извънредни ситуации“. Нашите ученици от 6 „а“ клас – Мартин Масурски и Хасен Керозов и 6 „б“ клас – Светлозар Сираков и Ивайло Митков, се представиха достойно и завоюваха първото място в класирането.

Крайно класиране:

1. Средно училище „Свети свети Кирил и Методий“ – Рудозем -  40 точки;

2. Средно училище „Христо Ботев“ - с. Чепинци -  37 точки;

3. Основно училище „Христо Ботев“ - с. Елховец -  34 точки.

С това си класиране учениците ще имат възможност да премерят сили с други училища  на областното състезание, което ще се проведе в гр. Смолян.

Паралелно с това състезание се проведе и общински конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата“. За участие в областния етап на конкурса с рисунките си се класираха осем наши ученици:

Антония Овардова – 2 „а“ клас

Бияна Дурева – 3 „а“ клас

Мая Балайкова – 3 „а“ клас

Радослав Русков – 4 „а“ клас

Наталия Русева – 4 „а“ клас

Енисе Берберова – 4 „а“ клас

Мелек Ерйълдъръм – 4 „б“ клас

Николай Бозов  – 4 „б“ клас

Награждаването се проведе на 30.03.2023 година в общинска администрация Рудозем.